Новогригорівська гімназія-філія Межівського ліцею № 1 Межівської селищної ради

52912., с. Новогригорівка, Межівського району, Дніпропетровської області

Баннер https://osvita.diia.gov.ua/ Вчитель інфо

Інформація про проведений тиждень охорони праці та безпеки життєдіяльності

05.05.2018 р.   № 96

про проведення тижня охорони праці та безпеки життєдіяльності

КЗО «Новогригорівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» МСР»

З 23 по 27 квітня 2018 року в школі проходив тиждень охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Мета проведення тижня — комплексне розв'язання питань забезпечення безпечних умов навчання і праці учасни­ків навчально-виховного процесу та активізація діяльності навчального закладу з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Для проведення тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності:

1.            Було створено комісію, голова -  директор школи  Улянченко Л.М.

2.            Розроблено план заходів тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності школи. У ході проведення тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності всі заплановані заходи виконано.

3.            Протягом тижня перевірено дотримання вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності, відповідних інструкцій; ведення журналів реєстрації інструктажів з охорони праці, безпеки життєдіяльності з учня­ми, працівниками, журналу адміністративно-громадського контролю; виконання положень розділу з охорони праці колектив­ного договору тощо.

4.            Було проведено ряд заходів з учнями (уроки безпеки життєдіяльності, інтелектуально-пізнавальні ігри, квести, тренінги тощо)

5.            У ході перевірки виявлено:

— стан приміщень навчального закладу та параметри мікроклімату задовіль­ні, відповідають вимогам гігієни навчання та праці згідно з Державними санітарними правилами і нормами влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закла­дів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.2.2.008-01, затвердженими постановою Головного державного санітарного лікаря України

-         працівники школи своєчасно проходять медичні огляди;

-          перед початком навчального року всі учні пройшли щорічний профілактичний медичний огляд;

-          вчасно внесено записи та оформлено «Листки здоров'я» до журналу обліку навчальних занять;

-         електромережа у навчальному закладі встановлена відповідно до вимог Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, в березні було відремонтовано електромережу по частині школи;

-         в усіх класних кімнатах та коридорі школи оформлено куточках з охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Також під час тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності проведено рейд-перевірку з виконання учнями вимог безпеки життєдіяльності. У ході рейду-перевірки виявлено, що під час навчальних занять вчителі фізичної культури, фізики, хімії, біології, інформатики та трудового навчання на початку уроку проводять інструктажі з безпеки життєдіяльності та контролюють їх дотримання учнями під час заняття.

Перевірено наявність посадових інструкцій для обслуговуючого пер­соналу та педагогічних працівників.

23 квітня 2018 року згідно з планом проведено лекцію для працівників школи на тему «Дотримання правил з охорони праці та безпеки жит­тєдіяльності учасниками освітнього процессу»  відповідальною за охорону праці по школі заступником директора з НВР Івановою В.М.

З  учнями 1-11 класів протягом тижня було проведено такі заходи:

-  23.04.2018 р. – уроки з безпеки життєдіяльності (1-11 класи). Теми та форми  уроків педагоги підбирали самостійно, використовували різні засоби навчання (перегляд та аналіз мультфільмів, ситуацій аварій, практичні роботи, дослідження, виступи підготовлених учнів).

- 24.04.2018 р. – вчителі початкових класів показали пізнавальну виставу «Казка про те, як дорожні знаки врятували Колобка». З учнями 5-8 класів вчителем фізичної культури  Івановим В.О. та шкільною сестрою медичною було проведено брейн-ринг «Як поводитися у небезпечній ситуації».

- 25.04.2018 р. – з учнями 1-7 класів проведено квест «Безпека – це просто», а з учнями 8 -11 класів практичне заняття з медико-санітарної підготовки «Надаємо першу допомогу».

- 26.04.2018 р. – проведено лекції  для учнів 1-11 класів на тему «Що я роблю для збереження свого життя і здоров’я».  Також цього дня було проведено навчальну евакуацію учнів та працівників школи з метою відпрацювань дій учасників освітнього процесу під час сигналу «Тривога». Результати евакуації свідчать про необхідність додаткового від­працювання своєчасного інформування учнів і працівників навчального закладу про надзвичайну ситуацію та повторного проведення заходу.

- 27.04.2018 р. – вчитель основ здоров’я  Чубченко Р.М. з учнями 7-11 класів провела тренінг «Як поводитися в стресових ситуація і як взагалі запобігти стресу». Також цього дня  було проведено  урочисту лінійку з підведенням  підсумків тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Директор школи                          Л.М.Улянченко